Inclusive Dance Event 2023

 

In 2023 presenteert ReDiscoverMe, in samenwerking met professionals Maxi Hill, Anneloes van Schuppen, Janne Groen, Mike Veerman en de patiëntenvereniging MS Vereniging Nederland, het project Mag IK deze DANS met JOU. Daarin werken 16 amateurdansers en (semi)-professionals met en zonder een chronische ziekte en fysieke uitdaging intensief samen aan een dynamisch, inclusief dansstuk. Dit stuk wordt vertoond tijdens de eerste editie van het Inclusive Dance Event, dat op 10 en 11 juni 2023 wordt gerealiseerd. 

Inclusief dansen staat centraal tijdens het eerste Inclusive Dance Event van ReDiscoverMe. Een chronische ziekte of andere fysieke uitdaging hoeft niet te betekenen dat je niet kunt dansen. Het programma van het Inclusive Dance Event is gevuld met (gast)optredens, workshops en lezingen. 

Routekaart Inclusive Dance Event

Routekaart Inclusive Dance Event

Mag Ik deze Dans met Jou? Routekaart 10 & 11 juni

Routekaart Inclusive Dance Event

Mag Ik deze Dans met Jou? Routekaart 17 & 24 juni


Programma 10 juni 2023

Created with Sketch.

Met de première van Mag IK deze DANS met JOU trappen de makers op 10 juni het programma af. Deze voorstelling maakt deel uit van het performanceprogramma van de eerste festivalavond. Binnen dit programma zijn ook de voorstellingen Trees & Balloons van het Colombiaanse gezelschap Concuerpos, DWARS van NewChoreographicDesign en An Old Woman’s Advice van Quincy Otgaar te zien. Na afloop van de voorstelling vindt er een nagesprek met dansers en choreografen plaats. 

  • 19.00 - 21.00 uur  Diverse performances
  • Trees & Balloons, Dwars, An Old Woman's Advice, Mag IK deze DANS met JOU & Spoken Word
  • 21.00 - 21.30 Nagesprek 


Locatie
CC Amstel,  Cullinanplein 1, Amsterdam 

Programma 11 juni 2023

Created with Sketch.

Op 11 juni bevat het programma, naast de voorstellingen Trees & Balloons, DWARS, An Old Woman’s Advice en Mag Ik deze DANS met JOU ook een tweetal lezingen en Spoken Word-performances. Spreker Marlies Muijzers speelde 46 jaar professioneel cello totdat ze een ziekte kreeg. Het podium kon ze niet meer op. Ze moest leren haar nieuwe situatie te accepteren. Marlies leerde dansen met haar rolstoel en vond een nieuwe uitlaatklep. Wetenschapper en professioneel danseres Anna Carapellotti promoveerde bij de Vrije Universiteit Amsterdam met een wetenschappelijk onderzoek naar de invloed van dans op mensen met Parkinson en Multiple Sclerose. 

  • 12.00 - 13.05 Spoken Word & Lezing Anna Carapellotti (ENG)
  • 13.25 - 14.15 Spoken Word & Lezing Marlies Muijzers  (NL)
  • 15.00 - 17.00 Diverse performances
    (Trees & Balloons, Dwars, An Old Woman's Advice, Mag IK deze DANS met JOU, Spoken Word)
  • 17.00 - 17.30 Nagesprek 


Locatie
CC Amstel,  Cullinanplein 1, Amsterdam 


In verband met het beperkte aantal zitplaatsen dient apart gereserveerd te worden voor de lezingen.

Programma 17 en 24 juni 2023

Created with Sketch.

Op 17 en 24 juni vinden in de dansstudio van de Hogeschool voor de Kunsten in Amsterdam workshops plaats van ReDiscoverMe, NewChoreographicDesign en Laisvie Ochoa. De laatste twee verzorgen ook een lezing over hun werk, methodes en processen.

17 juni
Ervaar zelf de kracht van ReDiscoverMe (RDM) Movement tijdens de workshop op 17 juni in de dansstudio van de Hogeschool voor de Kunsten in Amsterdam. De workshop van ReDiscoverMe wordt gevolgd door een lezing en workshop van the NewChoreographicDesign (NCD).

- 11.00 - 12.30 uur workshop RDM Movement
- 13.00 - 14.00 uur lezing NCD (NL)
- 14.30 - 15.30 - workshop NCD (NL)

24 juni
Ervaar zelf de kracht van ReDiscoverMe (RDM) Movement tijdens de workshop op 24 juni in de dansstudio van de Hogeschool voor de Kunsten in Amsterdam. De workshop wordt gevolgd door de documentaire IRA, met nagesprek met maker en expert inclusieve dans Laisvie Ochoa.

- 11.00 - 12.30 uur workshop SW¡TCH2MOVE - Andrew Greenwood
- 13.00 - 14.00 uur Documentaire IRA & nagesprek Laisvie Ochoa (ENG)
- 14.00 - 16.00 Workshop Laisvie Ochoa (ENG)

Locatie beide dagen:
Academie voor Dans en Theater
Hogeschool voor de Kunsten Amsterdam
Jodenbreestraat 3
1011 NG Amsterdam 



Performances IDE '23 (10 & 11 juni)

Mag IK deze DANS met JOU
Door ReDiscoverMe

DWARS
Door NewChoreographic
Design

An Old Woman's Advice
Door Quincy Otgaar en Jopie de Groot 

Trees & Balloons
Door ConCuerpos

Spoken Word performances

Sprekers & workshopleiders IDE '23

Anna Carapellotti (ENG)
Spreker 11 juni

Marlies Muijzers (NL)
Spreker 11 juni

Laisvie Ochoa (ENG)
Spreker en workshopleider 24 juni

NewChoreographic (NL) Design
Spreker en workshopleider 17 juni

ReDiscoverMe (NL)
Workshop 17 juni

SW¡TCH2MOVE
Andrew Greenwood

Workshop 24 juni